Aquatime Su Arıtma Cihazı Resmi Satış Sitesi

Filmtec Membran mı Yoksa Vontron Membran mı ?

17 May
Filmtec Membran mı Yoksa Vontron Membran mı ?

Filmtec Membran mı Yoksa Vontron Membran mı ?

Merhaba aquatime su arıtma cihazı kullanıcılarımız.Bugün sizler için su arıtma cihazlarının beyni ve en önemli filtresi olan membranlar hakkında sizlere bir kaç bilgi aktarmak istiyoruz.Su arıtma cihazı alımında veya aldıktan sonra bir çok kullanıcımızın aklında soru işareti olarak Filmtec Membran mı yoksa Vontron Membran mı taktırsam veya taktırsaydım gibi sorular gelmektedir.Bizlerde yardımcı olabilmek adına bu iki filtrenin farklarından bahsetmek istiyoruz.

Membran kelime anlamı olarak ayırıcı yada seçici geçirgen özelliği olan malzemelerin genel adıdır.Su arıtma olarak filtre gözenekleri olarak 5 angström den daha küçük gözeneklere sahip olan yarı geçirgen özelliği olan zar şekilde sarımı olan ve delikli bir etrafına sarılması ile meydana gelen sisteme membran denilmektedir.Membran filtrenin bir girişi ve 2 çıkışı bulunmaktadır.Ayrıca bir kap sayesinde temiz su çıkışı ve pis su yani atık gideri bulunmaktadır.

Genel olarak membran filtrenin özelliği budur.Peki evlerimizde hangi membran filtreyi kullanmak gerekebilir derseniz.Filmtec membran genellik saf su üretiminde ve laboratuarlar da saf su elde etmek amacıyla kullanılmaktadır.Kısacası biz Aquatime olarak kesinlikle evlerde filmtec membran kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.Evlerde genellikle vontron membran kullanılmasından yanayız.Çünkü vontron membran üretilirken tamamen ev tipi su arıtma cihazlarına özel olarak üretilmektedir.Tamamen suyun saf su haline getirilmesine yerine zararlı maddelerin ayrıştırılıp atılmasında çok fayda sağlamaktadır.

Bir çok su arıtma cihazı satıcısı yanlış bilgilendirme sonucunda bir çok kullanıcıya filmtec membran satmaktadır.Aslında bu çok yanlış bir durumdur.Sizler bu tür durumlara maruz kalmayın ve ev tipi su arıtma cihazları için en uygun filtreleri almanızı tavsiye ediyoruz.

8 comments

 1. de ve da’ları ayırmasını bilmeyen bir kişinin (sitenin) yorumları güven vermeyecektir…

  Cevapla
  1. Farklı bir bakış açısı idi birşey diyemiyoruz size

   Cevapla
 2. peki lg -revers osmoz ve pentek markaları için yorumunuz nedir?evde kullanılırmı?

  Cevapla
  1. Merhaba; lg su arıtma cihazı diye bir su arıtma cihazı yoktur sadece lg markalı membran filtre vardır.Reverse osmosis ise bir marka değil türkçe anlamı su arıtma demektir.Ayrıca pentek ise en iyi filtre diyebiliriz eğer maddi durumunuz var ise kesinlikle almanızı tavsiye ederiz

   Cevapla
 3. Merhaba Tecflo membranlar iyi midir acaba?

  Cevapla
  1. Şuana kadar biz sorun yaşamadık efendim tecflo güzel bir membrandır sorun olmaz güle güle kullanın

   Cevapla
 4. membran filtrenin asıl amacı zaten suyu saf hale getirmektir. Sonraki aşamalarda mineral filtreler ile faydalı elementler tekrar saf suya kazandırılır. membran filtreden önceki 5 mikron, karbon ve 1 mikron filtrelerin amacı büyük partiküller ve aktif karbonun emdiği kimyasalları sudan eleyerek membran filtrenin tıkanmasını engellemektir. doğadaki en küçük molekül su molekülüdür ve membran filtredeki gözenekler sadece su molekülünün geçmesine izin verir. su molekülü dışındaki molekülleri de geçiren filtreye membran filtre denmez ve geçirdiği moleküller arasında faydalı elementler ile birlikte zararlı kimyasallar bakteriler ve virüsler barındırır ve filtrenin bir esprisi kalmaz. çin malı ucuz bir markayı aklamak için bu işin doğasına uymayacak şekilde savunmanız çok ilginç.

  Cevapla
  1. Merhaba efendim biz burada filmtech ve vontron hakkında tercih durumundan bahsettik.Sizin bahsettiğiniz çin malı membran hangisidir efendim ? birde bize bunu iletirmisiniz ?

   Cevapla

Sizlerde Fikirlerinizi Ve Düşüncelerinizi İletebilirsiniz