Aquatime Su Arıtma Cihazı Resmi Satış Sitesi

S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular

Sizlerden gelen sorulara bu alandan herzaman cevaplamaya çalışıyoruz
Karbon filtre organik, karbon bazlı bileşiklerle bağlanır. Mineraller ve diğer inorganik bileşenler karbon bazlı değildir. Bu nedenden dolayı genellikle karbonla bağ oluşmaz ve mineraller suda eriyik olarak kalır ve filtreden geçerler.
Sisteme giren suda bakteri varsa bir gecede veya sistemin çalışmadığı dönemlerde çoğalabilir. Bu - gümüşle işlem yapanlar dahil - pazardaki bütün karbon filtreler için geçerlidir. Aquatime Su Arıtma Sistemi, su karbon filtreden çıktıktan sonra suda bulunan bir çok bakteriyi öldürmek için ultraviyole ışığı kullanır.
Bazı seramik filtreler kısa bir süre için bazı belirli bakterileri yok edebilir. Fakat filtre uzun süre kullanıldığı zaman bu yok etme işlemine güvenemezsiniz. Bir filtre pazarlamacısı buna benzer bir iddiada bulunduğu zaman, filtrenin nominal (beyan edilen) ömrü sonuna doğru bakteri yok etme yeteneğini gösteren test sonuçları belgelerini isteyin.
Bu olguyu inceleyen bilim insanları bunun sert sudaki kalsiyumun kahve ve çaydaki doğal bileşiklerle reaksiyona girmesinin neden olduğunu buldular. Arıtılmış suyun pH'ı biraz daha yüksek olduğu için reaksiyon ihtimali de daha fazladır. Bu problem yalnız sert suda olur.
Bu normaldir. Bu siyah partiküller filtrenin imalat sürecinden kalmış olan karbon tozlarıdır. Suyun biraz akmasını bekleyin, tozlar birkaç dakika içinde temizlenecektir. Ayrıca, suyun başlangıçta birkaç dakika akıp gitmesi filtrenin iyice ıslanmasını sağlayarak adsorpsiyon, yani yüzeye tutunma gücünü artıracaktır.
Arıtılmış suda beyaz partiküllerin olmasının başlıca nedeni suyun sertliğidir. Arıtılmış su arıtılmamış sudan biraz daha yüksek pH'a sahip olabilir. Bu durum suda çözünmüş kalsiyum ve magnezyumun beyaz ve gri parçacıklar şeklinde kabın dibinde çökelti oluşturmasına yol açar. Bu partiküller genellikle sert su koşullarında yeni bir filtre takıldıktan sonra görülür. Sıcaklık da katkı yapan bir faktör olabilir.
Kaynama sırasında su buharlaştığı için su sertliğini oluşturan mineraller kalsiyum ve magnezyum daha konsantre olur, dolayısıyla daha az çözünür bir duruma gelir. Suyun pH değerindeki bir artış da – ki Aquatime arıtma sürecinde gerçekleşir - minerallerin dibe çökmesine neden olabilir. Aquatime suyunu kaynatırken bu iki faktörü bir araya getirdiğinizde çökelti oluşması ihtimali artar. (Buna ek olarak, donmakta olan su da minerallerin çökelti oluşturmasına yol açabilir - Aquatime suyu ile yapılan buz küplerinde bazen görülen beyaz lekelerin nedeni budur.)
Karbon blok filtreye tutunan kirletici maddeler karbona sıkıca bağlanırlar ve yeniden çevreye salınmazlar. Bu nedenle filtre normal çöple birlikte atılabilir. UV lambasında, floresan lambada olduğu gibi az bir miktar cıva bulunur, yerel yönetmeliklere uygun olarak atılmalıdır.