Aquatime Su Arıtma Cihazı Resmi Satış Sitesi

Su Arıtma Cihazı Tankının Havası Kaç Bar Olmalıdır ?

19 Eyl
Su Arıtma Cihazı Tankının Havası Kaç Bar Olmalıdır ?

Su Arıtma Cihazı Tankının Havası Kaç Bar Olmalıdır ?

Merhaba aquatime su arıtma cihazı kullanıcılarımız.Bugün sizler için su arıtma cihazı tankının havası kaç bar olmalıdır ? bundan bahsedelim sizlere.Su arıtma cihazlarının hepsinde en küçük 5 litrelik bir tank olmak zorundadır.Ve bu tank sayesinde su depolama sistemi yapılmakta olup hemde cihazı rahatlatmak adına bu tür sistemlere tank takılmaktadır.Ama belirli bir zaman sonra tankların içerisinde şamandıra sistemi olduğu için hava basıncı sayesinde itme yaparak deponun içerisinde bulunan su hava ile musluğa kadar gitmektedir.Ve bu sayede hızlı bir şekilde su elde edilmektedir.

Ama yanlış kullanım sonucu olabilir ve tank hava basıncı belirli bir süre sonra bitme durumu olduğu için tanklar su vermeyebilir. Tankların içerisinde en az 5 ile 7 barlık bir hava bulunmaktadır.Eğer ki tankınızın havasının bittiğini düşünüyorsanız herhangi bir petrol ofisine giderek hava basıncını 6 bar sabitleyip tanka hava basarsanız belirli bir süre sizi idare edecektir.Ama daha sonra yine eski haline gelecektir.Bu çok kısa süreliğine bir nevi günü kurtarma adına yapılan bir işlemdir
Sizlerinde tankında bu sorun var ise yeni bir tank almanızı tavsiye ederiz.Tankların ömrü kullanıma bağlı olarak ez 4 yıl en fazla 7 yıl kullanabilirsiniz.Bu süre sonrasında tank tamamen biter ve yenisini almak zorundasınız.Sizlerinde bir tanka ihtiyacı var ise mutlaka bizlerle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

4 comments

 1. sanırım bir yazım yanlışı var. hiç bir su arıtma tankına 5-6-7 bar basılmaz zaten basarken havaya uçmanız bir olur 🙂 6-7 psi olacak arkadaşlar buda 0.5 bar yapar

  Cevapla
  1. Merhaba alper bey hata bizim haklısınız 6 veya 7 psi olması gerekmektedir.

   Cevapla
 2. Kolay gelsin ben simdi tank almak istedigimde gelip kurulumuda sizler mi yapiyorsunuz ve 12 litredir bir tankin fiyati nedir . Yada kurulumu ile birlikte ne olur fiyati hatta dayimda ayni sorunla karsi karsiya kalmis durumda 2 rank alabiliriz yani beni aydinlatirsaniz sevinirim eposta yolum email atabilirsiniz Teşekkür.

  Cevapla
  1. Merhaba efendim; siz tankı aldıgınızda biz size gönderim yapıyoruz efendim eğer montaj yani servis isterseniz 50 TL servis ücretimiz bulunmaktadır?

   Ayrıca tankı buradan satın alabilirsiniz.

   https://www.aquatimesuaritma.org/12-litre-nsf-onayli-celik-su-aritma-cihazi-tanki

   Cevapla

Sizlerde Fikirlerinizi Ve Düşüncelerinizi İletebilirsiniz

oyun kodu satin al steam cuzdan kodu wow prepaid lol rp satin al